Tarih : 12.02.2023 - 11:00

Milli mobil baz istasyonları bölgede hizmet veriyor

ULAK Haberleşme, Kahramanmaraş merkezli depremlerin 2'nci günü itibariyle 45 kişilik ekiple sahadaki haberleşme sistemlerini, baz istasyonlarını ayağa kaldırmak üzere 3 operatöre destek veriyor. Sağlanan insan kaynağı ve teknik ekipmanla birçok sahada haberleşme altyapısı aktif hale getirildi.

Bu çalışmalara ek olarak milli imkanlarla geliştirilen ULAK Taşınabilir Baz İstasyonları da bölgeye sevk edildi.

Operatörlerle koordineli olarak belirlenen bölgelerde her 3 operatöre hizmet verecek şekilde operasyon yürütülüyor. Mobil baz istasyonlarından 2'si Hatay-Merkez, diğerleri Kahramanmaraş ve Adıyaman'da kuruldu. Gelecek günlerde bunların sayının artırılması ve 10 mobil baz istasyonun bölgede servis vermesi için hazırlıklar yapılıyor.

AFET DURUMUNA YÖNELİK ÇÖZÜM

Taşınabilir baz istasyonları, hızlı kurulabilmesi ve istenilen bölgeye kısa sürede sevk edilebilmesi gibi özellikleriyle afet durumlarına yönelik geliştirildi. Sistem, ULAK 4.5G baz istasyonu ile mobil kapsama alanı olmayan yerlerde sınır içi veya sınır ötesinde kullanıcılara geniş bant iletişim imkanı ile mobil haberleşme imkanı sağlıyor.

 

GÜNÜN YORUMU

Yarım asra yakın bir süredir medya dünyasındayım. Hem okulluyum, hem alaylıyım. Gazetecilik Yüksek Okulunu 1968 yılında bitirdim.

Üye Olun

ÜYELİK ÜCRETLERİ
AYLIK - 50 TL
3 AYLIK 100 TL
6 AYLIK 250 TL
1 YILLIK 500 TL

Kısa Yollar